Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Dříve psala erotické povídky, teď se v knize vyrovnává se smrtí matky

Karlovarská autorka píšící pod pseudonymem Monika Rozárka vydává svůj další počin. Tentokrát se v knize Dotýkej se mámy, dokud je živá… zamýšlí nad životem a smrtí, ztrátou rodiče a tím, že téma smrti je dnes ve společnosti velké tabu, místo aby se stalo součástí veřejné diskuse a běžného bytí.

Firma plánuje u Vodňan těžit štěrkopísek, ve kterém mohou být stopy zlata

K záměru firmy, která chce dvacet let dobývat štěrkopísek u Krašlovic blízko Vodňan, se nyní může vyjadřovat veřejnost a obce. Lom má být v provozu dvacet let, pak na jeho místě mají být čtyři jezera sloužící k rekreaci.

Před kulkami se chránili nápisem „děti“. Po útěku z Ukrajiny otevřeli bistro

Ve skoro šedesáti letech byli nuceni začít nový život, ten starý jim zničily ruské rakety. Ukrajinci Olga a Mykola Bulankinovi museli opustit svůj domov a přestěhovat se za dcerou do severočeských Loun. Společně tam otevřeli bistro Sytá rodina. Daří se jim, ale v nitru se stále těžce smiřují se skutečností, že do Izjumu se už nevrátí.

MfD: Pozemky za pět miliard propadly kvůli nedohledání majitelů státu

Pozemky za zhruba pět miliard korun propadly letos státu, když se nepodařilo dohledat vlastníky parcel. Pozemky mají dohromady rozlohu 16.300 hektarů a většinou se jedná o ornou půdu. Uvedl to dnes deník Mladá fronta Dnes (MfD) na základě vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a projektu Česká země, který pro úřad data o pozemcích zpracovává.

Na minerály se holky balit nedaly, vzpomíná na mládí vášnivý sběratel

Pro splnění svého snu zabral Petr Osvald kus zahrádky ve Stříbře na Tachovsku a postavil tam domek pro minerály. Hledá je už 45 let a ve sbírce má na 40 tisíc položek. O mineralogii je schopen vyprávět hodiny a nejšťastnější je, když do jeho muzea zavítá host se stejným zájmem.

Festival japonské kultury v Praze dnes zahájí průvod samurajů ve zbroji

Ukázky bojových umění, čajové obřady nebo turnaj v seku samurajským mečem nabídne dnes festival japonské kultury Hanami v Praze. Zahájí ho průvod samurajů ve zbroji, kteří v poledne vyrazí z Pivovaru Strahov do Clam-Gallasova paláce na Starém Městě, kde se od 13:00 do 19:00 bude konat další kulturní program. Návštěvníci budou moci soutěžit o nejhezčí kimono a haiku nebo také ochutnat sakurové pivo strahovského pivovaru.

S modelkami se přátelíme, nahota je důvěrná, říká fotograf. Akty se rozhodl pálit

Ve světě fotil Lukáš Dvořák pro nejznámější módní časopisy. Jeho doménou však zůstávají akty, které jsou nyní k vidění v pražské Pasáži českého designu v rámci výstavy Vrchol okamžiku. V exkluzivním rozhovoru pro iDNES.cz Dvořák popsal, jak akty pod jeho rukama vznikají, podle čeho si vybírá modelky a proč se rozhodl pálit své fotografie poté, co se vyprodá jejich celá série.

Ulich opět hlásí zájem o akcie fotbalového klubu, Hradec s prodejem nespěchá

Bývalý reprezentant a současný úspěšný byznysman Ivo Ulich má po sedmi letech opět zájem o majetkový vstup do fotbalového klubu FC Hradec Králové. Zajímal se i miliardář, který nakonec koupil Liberec. Město stále ještě nemá představu o ceně akcií.

Místo pravých vajec falešná. Hnízdícím ptákům vyrobili vejce slévači

Mláďata ohrožených druhů ptáků se v ostravské zoo klubou na svět v umělé líhni, v hnízdech by totiž proces nemusel být úspěšný. Aby však jejich rodiče po odebrání vajec o péči o potomky neztratili zájem, kladou jim chovatelé do hnízd vejce umělá. Pro ostravskou zoo je vyrobili umělečtí slévači Vysoké školy báňské.

Létající pivovary nabízejí ojedinělé chutě i styly, pivaři je vítají

O tom, že jsou Češi národem pivařů, není pochyb. Dokazuje to i vznik létajících pivovarů, které už úspěšně fungují také v Libereckém kraji, a je o ně stále větší zájem. Nemají vlastní prostory, často ani vybavení a fyzicky v podstatě neexistují. Přesto dokážou vařit chuťově „vymazlená“ piva.